Plavby Carnival s CK Orbis Link - Dotazy
X
+420 702 180 081
plavby@orbislink.cz
O
Vyhledávání
Datum odjezdu

Zasílání novinek

Jste zde: Carnival Dotazy

Dotazy

PŘED PLAVBOU:

Jaké doklady a dokumenty jsou požadované na plavbu?
Spolu s cestovními dokumenty, obdrženými od cestovní kanceláře (lodní lístky, visačky na zavazadla, případné letenky a doklad o pojištění), musí každý cestující při nalodění předložit platný biometrický cestovní pas (jeho platnost musí být ještě 6 měsíců po plánovaném návratu). Při cestách do USA je třeba vyplnit formulář ESTA. Hostům, kteří nebudou mít potřebné dokumenty, nebude umožněn vstup na loď, přičemž jim nebude poskytnuta žádná náhrada za neuskutečněnou plavbu. Lodní společnost Carnival nemá povinnost předem informovat cestující o povinnosti mít správné cestovní dokumenty.

O vízové povinnosti se vždy s předstihem informujte – aktuální informace vám sdělíme na vyžádání.
U dětí, které nejsou doprovázené jejich zákonným zástupcem, je třeba předložit souhlas zákonných zástupců s cestováním dítěte.
Odbavení urychlí internetová registrace a předložení Carnival FunPass při odbvení.

Jsou povinná některá očkování?
Požadavky na očkování se liší dle destinace plavby. Pro běžné oblasti plaveb (Karibik, Mexická riviéra, Aljaška, Havaj) nejsou povinná žádná očkování.

Chtěl/a bych cestovat sám/ sama, budu muset platit příplatek?
Výše příplatku za obsazení kajuty pouze jednou se pohybuje od 50 do 100% ceny plavby za osobu.

Jak si mám počínat s mými zavazadly při naloďování?
Doporučujeme omezit počet zavazadel na dva kufry na osobu, z nichž by žádný neměl hmotností přesáhnout 22 kg, s rozměry maximálně 40 cm (výška) x 60 cm (šířka) x 75 cm (délka). Carnival žádá cestující, aby PŘED odjezdem z domova připevnili na svá zavazadla jmenovku „Carnival Cruise Lines luggage tag“ a aby před odbavením v přístavu zkontrolovali, zda je stále na svém místě. V mnoha přístavech máte možnost při nalodění i vylodění nést svá zavazadla sami v případě, že zavazadlo nebude na šířku větší než 60 cm a na výšku nepřesáhne 40 cm. Tuto výhodu doporučujeme využít, zaručuje vám rychlejší a pohodlnější přístup k vašim zavazadlům. Carnival nenese odpovědnost za příruční zavazadla. Cestující však mají možnost využít nosičské služby, která odnese zavazadla na loď, náš palubní personál je později donese do vaší kajuty. Služba je k dispozici v přístavu a obvyklé spropitné je 1 $ za zavazadlo. Ujistěte se, že každé zavazadlo má štítek s vaším jménem a číslem kajuty a že je pečlivě zamknuté. Zaměstnanci nosičské služby nejsou zaměstnanci Carnivalu, pokud tedy zaznamenáte jakékoli problémy nebo nesrovnalosti, kontaktujte jejich nadřízené hned na místě. Jakékoliv zavazadlo zanechané na molu bude doručeno na vaše náklady. Prohlášení o ztrátě či poškození zavazadel musí být odevzdáno v písemné formě personálu pro vylodění, a to před odchodem z mola. Pokud klient cestuje letecky, musí mít na paměti, že jednotlivé letecké společnosti mají jiná omezení týkající se maximálního počtu zavazadel, jejich velikosti a váhy na osobu. Doporučujeme informovat se přímo u nich.


BĚHEM PLAVBY:

Jak se na lodi oblékat?
Ve dne je obvyklé nosit ležérní oblečení, doporučujeme šortky, tričko. Obuv je doporučována s gumovou, nejlépe plochou podrážkou. Večer doporučujeme sportovně-elegantní kalhoty, bundu nebo svetr. Pro většinu večerů na lodi je doporučováno neformální oblečení, ale během plavby absolvujete několik elegantních večerů, kdy se budete moci vystrojit elegantně. Pro ty cestující, kteří preferují neformální oblečení je po celou dobu plavby k dispozici restaurace Lido, kde není během večeře vyžadován elegantní oděv. Neformální dress code: pánové – sportovní kalhoty, džíny (ne ustřižené), delší šortky, tričko; dámy – šaty, šortky, džíny (ne ustřižené), blůzky, letní šaty. V restauraci při večeři nejsou povoleny šortky, šortky do tělocvičny, basketbalové šortky, „žabky“, plavky, ustřižené džíny, trička bez rukávů a baseballové čepice. Elegantní dress code: společenské kalhoty, košile, případně sportovní sako, pokud preferujete oblek a vázanku samozřejmě budete vítáni; dámy – šaty („koktejlky“), kalhotový kostým, elegantní sukně a halenky, případně večerní šaty. V restauraci při elegantní večeři nejsou povoleny šortky, trička, „žabky“, plavky, džíny, trička bez rukávů, sportovní oblečení a baseballové čepice.
 
 
Mohu používat svůj mobilní telefon na lodi?
Ano, na všech lodích flotily Carnival je možné používat mobliní telefony. V době, kdy jste na moři je aktivován mobilní systém, který umožňuje přijímat hovory, textové zprávy, stejně tak jako přijímat emaily. Ceny za mezinárodní roaming se řídí tarify vašeho domácího operátora a budou účtovány jako obvykle na váš účet. Před plavbou se informujte u svého operátora o možnostech roamingového spojení.


Je na palubě k dispozici internet?
V případě, že budete chtít být online i na moři, můžete využít satelitní připojení k internetu v internetové kavárně nebo prostřednictvím WiFi.
Internetová kavárna je otevřena 24 hodin denně. Odtud můžete surfovat na webu, chatovat, připojit se ke svému emailu (Gmail, AOL, Hotmail, Juno, Yahoo, atp.) Případně můžete během plavby využít poesonalisovaného CruisE-mailu (na většině lodí). Počítače v internetové kavárně mají naistalovány Windows XP a internetová komunikace je omezena. K dispozici není Microsoft Office (Word, Excel, atp.) a mnohé položky jsou přístupné pouze pro čtení, tudíž nemohou být ukládány nebo editovány. Toto omezení se netýká vašich osobních notebooků.
Bezdrátové připojení k internetu je možné při použití Wireless 802.11 b card (průmyslový standard). Připojit můžete jak svůj laptop tak iPhone a další WiFi zařízení a to bez omezení.


Je během plavby zajištěná lékařská služba?
Pokud budou cestující na palubě lodi potřebovat služby lékaře, náš nemocniční personál je k dispozici 24 hodin denně. Naše lékařská ambulance odpovídá standardům (nebo je převyšuje) pro lékařská zařízení (Medical Facilities Guidelines), stanoveným Mezinárodní radou lodních společností (International Council of Cruise Lines) a Americkou univerzitou pohotovostních lékařů (American College of Emergency Physicians). Lékařský personál je kvalifikován v oboru pohotovostní medicíny a/nebo praktického lékařství a je certifikován v oblasti pomoci kardiakům (Advanced Cardiac Life Support). Naši lékaři jsou nezávislou smluvní stranou a své služby poskytují za honorář. Poplatky za jejich služby a veškeré ostatní lékařské výdaje budou zapsány na váš osobní lodní účet Sail and Sign. Těhotenství: Těhotné ženy jsou oprávněné cestovat pouze do 24. týdne těhotenství dosaženého v době vylodění. Všechny těhotné ženy jsou povinné předložit dopis od lékaře, který prohlašuje, že zdravotní stav matky a dítěte je v pořádku, umožňuje cestovat a že těhotenství není vysoce rizikové. Dopis musí rovněž obsahovat předpokládané datum porodu.